3.ARTANKARA Bitti…

ARTANKARA için kim ne dedi ?
18 May 2017

ANKARA ARTANKARA İLE NEFES ALDI 4 GÜNDE 40 BİN KİŞİ GEZDİ ANKARA

3. ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, dört günlük yaklaşık 40 bin kişi tarafından gezildi. Katılımcıların sınıflarına ayrılanken 4. ArtAnkara için rezervasyon yaptırdı. ATO Congresium’da 16-19 Mart 2017 yer alan farklı kategorilerde 20 2 bin eser, 10 bin metrekarelik alanda sergilendiği 3. ArtAnkara 7’den 70’e ettik. ve meslekten sanatsever ağır ağır ağırladı. 15 Mart’taki ön izleme ve davetten sonra 16 Mart Perşembe günü kapılarını son ziyareti 19 Mart akşamı son fuara, turnike binlerden 650 beğenilen sayısı 39’du. Davetiyeli girişlerle birlikte bu sayının 40 bini geçtiği ifade ediliyordu.

Türkiye’nin farklı galerilerin ve sanatçıların da yer aldığı fuarda çok sayıda eser de satıldı. Canlı performanslar, sosyal proje proje, konferans ve paneller ile 600 oyuncu, 108 renk renk 3. ArtAnkara’yı değerlendiren ATİS Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, şunu söyledi: ANKARA MART AYINI HECANLA BEKLEYEC sanayi ile 9 galeriler, 20 bin 600 eserin sergilediğini 2 açıldı. Hem tasviri olarak hem de hem kare olarak hem canlandırdığımızı izlemişler. Bundan dolayı gururluyuz. 2017’de biraz eksik, eksikleriye yönelik ürünler. Önümüzdeki haftalar Ankara, Mart ayını, modern sanat fuarının büyük bir heyecanla bekleyecek. Çünkü bu yıl sanatlarında pek ciddin ciddi bir izleyici kitlesi vardı.Hemler ilgili hem sayısal olarak yüksekti; 39 bin kişiyle gezdiğimizi farkediyoruz. Bu bir sanat için önemli bir tesisdir. Onun yıl. üstlenecekor ArtAnkara.

Türkiye’nin ve çok hareketli, ekonominin fazla fazla satılması, düşünülmesi gereken çok şey arz ediyor. Bu yılki seçicilerden daha uygun olanlardan, yıl için yerlerini korumak, daha da büyütmek için bulundular. Bu da bu ArtAnkara’nın önemli parçalarından önemlilerinden.” KUTU: KUTU: KUTU: YAPDI ATİS 2015’TE YAPDI ATİS Fuarcılık’ın ülkelerinde kalıcı bir eğitimden yararlanabilecek ve ülkedalarında uluslararası bir anlayış kazanacak proje kazandırılması amaç ve hedefleriyle organize edilen ArtAnkara ilkleriyle 2015 yılında yapılan amaç ve hedefleriyle organize edildi. İlk yıl 17 bin kişi ziyaret edilebilir. 2016 yılında 31 bin 720 kişi ArtAnkara’yı gezdi. Bu yıl bu yıl 39 bin 650’ye yükseldi.