E-GameShow 3.Kez Kapılarını açıyor..

ARTANKARA için kim ne dedi ?
18 May 2017
Artankara 4. kez kapılarını açtı
13 August 2018

E-GAMESHOW 3.KEZ KAPILARINI AÇIYOR …

11-14 Mayıs tarihlerinde ATİS Fuarcılık ve Semor Organizasyon şirketleri tarafından e-gameshow oyun yazılım ve donanımları fuarı Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), Ankara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, ODTÜ Teknokent, Hacettepe Teknokent, Bilkent Cyberpark, Akıl ve Zeka Oyunları Konfederasyonu desteği ile Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kültür Kongre Merkezinde 3.kez gerçekleştirilecektir.

Bu yıl 80’i aşkın oyun geliştirici ve üreticileri, girişimciler, kurum ve kuruluşların yer alacağı E-Gameshow’da, Mount and Blade, CS:GO, League of Legends, Hearthstone gibi oyunların online turnuvaları ve offline finalleri oynanacak, büyük takımlar ile gösteri maçları yapılacak; DJ performansları, konserler, after party organize edilecek; cosplay ”Kostümlü Oyun” yarışması gibi yaklaşık 50 iç etkinlik gerçekleştirilecektir.

Cosplay yarışması için oyunseverler çeşitli aksesuarlar ve kostümler kullanarak kendi yarattığı karakterleri taklit ederek kostüm ve performans sanatı ile fuarın ilk üç günü final ön elemelerini geçebildikten sonra 14 Mayıs Pazar günü büyük cosplay yarışması finalinde sahneye çıkmaya hak kazanacaktır. Cosplayler craft kalitesi, karakter benzerliği ve roleplay üzerinden üç ayrı kategori olarak Türkiye’nin en başarılı cosplayerlarından M.E.G Cosplay, Anzujaamu ve Cihan Yallı yanısıra dünyaca ünlü ve muhteşem çalışmalara sahip olan Polonya’dan gelecek Calypsen Cosplay gibi jüri üyeleri tarafından puanlandırılacaktır. Oyun ve Cosplay ‘camiasının’ yıldızlarından Melodi Kızılgün’ün Cosplay yarışmasının sunumunu gerçekleştirecektir.

En iyi akıllı cihazın elektronik tasarımını ve kodlamasını geliştirmek adına yapılan hacKIDhon yarışmalarına katılan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin takımlarını ve evinde oyun geliştiricilerini (Indie Games Developers) Ankara Kalkınma Ajansı geçen seneler de olduğu gibi fuar sırasında desteklemeye devam ediyor.

Red Bull’da geçtiğimiz yıl olduğu gibi e-Game Show’da en renkli alanlardan birini oyunseverlerle buluşturacak. RedBull.com/oyun  alanında Necati ‘zeoNNN’ Akçay ile söyleşi ve canlı yayınlar, oyun konsolları ile ödüllü turnuvalar, Red Bull Mind Gamers ve G-Box VR oyun alanları, DJ performansı ve Red Bull Presstagram ile e-Game Show’da katılımcılarının eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak.

Fuar alanı içerisinde TÜRKSAT bir planetaryum kurarak gençliğin uzay dünyası ile buluşmasını sağlayan bir ortamı gerçekleştirecektir.

Sanal gerçeklikten Retro konsol oyunlarına kadar zengin içeriğiyle, ödül ve sürprizlerle dolu e-gameshow, dört gün boyunca oyunseverlere unutulmaz oyun etkinliği yaşatacak.

Fuar ziyaret saatleri: 10:00 – 20:00

Fuar yeri:                   Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kültür Kongre Merkezi  

Detaylı bilgi:               www.e-gameshow.com

Girişler ücretlidir.